Čutnobiografski vidiki doživljanja Ljubljane od sredine 20. stoletja do danes

Oddelek za etnologijo in kulturno antropologijo Filozofske fakultete vabi na 9. Šmitkov večer, ki bo pod naslovom Čutnobiografski vidiki doživljanja Ljubljane od sredine 20. stoletja do danes potekal v torek, 14. aprila 2020, ob 18.00 uri na oddelčni Facebook strani.

Dr. Blaž Bajič in Sandi Abram, raziskovalca v projektu Sensotra Šole za humanistiko Filozofske fakultete Univerze vzhodne Finske, bosta pripovedovala o terenskem raziskovanju kulturne zgodovine čutov in čutnih spominov Ljubljančanov in Ljubljančank, o procesih estetizacije, gentrifikacije, turistifikacije mesta in uvajanja digitalnih tehnologij ter njihovega vpliva na vsakdanje življenje v sodobnem urbanem okolju. Pogovor bodo vodili prof. dr. Rajko Muršič ter študentki Tajda Jerkič in Lea Anclin.

Slike: